غیر از هنر که تاج سر آفرینش است/بنیاد هیچ منزلتی جاودانه نیست

هنر می تواند در شرایط سخت جامعه را نجات دهد

به نقل از محمد باقر صحرایی مدیر مسئول ماهنامه نگین شرق قاین پس از دیدن نمایش کمدی من امشب خواستگار دارم به کارگردانی مسعود رونقی در یادداشتی چنین می نگارد : هفتم تا هفدهم اسفندماه امسال، مقارن با روزهای پایانی سال، اتمسفری شاد در قاین به لطف هنرمندی گروه های نمایشی شهرستان، به وجود آمده بود. اجرای نمایش طنز "من امشب خواستگار دارم" به کارگردانی مرد کهنه کار تئاتر قاین، مسعود رونقی بود که لبخند را هرچند برای ساعاتی اندک در این وانفسای مشکلات اقتصادی و معیشتی بر لب مردم میهمان کرد.

قصد نقد کار را ندارم چون در توان و تخصص بنده نیست. اما از نگاه عموم کار قابل ستایشی بود، بازی روان بزرگانی چون ناصر قوی و محمود رزوینی، در کنار نبوغ نمایشی چهره هایی چون مجید قائم پناه و صابر رنجبر، با اجرای پر احساس بانوی تئاتر قاین زهرا صرافیان، و البته درخشش جوانان و تازه واردها؛ همه و همه باعث شد روزهای شادی برای شهر رقم بخورد.

اما می خواهم از بُعد دیگری به ماجرا نگاه کنیم، این نمایش حاصل کار مشترک سه گروه هنری شهرستان یعنی، فلق، صبا و آتش بود. بچه های تئاتر با زبان هنر به ما گفتند در صورت انسجام و اتحاد میتوان کارهای بزرگ را با موفقیت انجام داد. کافیست این اتحاد و انسجام را تعمیم دهیم به سایر لایه های جامعه قاین، ای کاش بشود انجام کارها با این متد را برای هر کجای کالبد قاینات که چند دسته گی و گسستی وجود دارد، تجویز کرد. این هارمونی دلنشین که در بین افراد گروه با توانمندی های گوناگون و اپیزودهای مختلف نمایش وجود داشت، حاصل حوصله و سختکوشی مسعود رونقی و گروه زحمتکش و همراه او بود. هارمونی که میتوان در بین اقشار مختلف با گرایشها و اعتقادات متفاوت ایجاد کرد‌. باور بفرمایید رونقی ها در بین ما زیادند، البته به شرط اینکه بزرگان ما کمی حوصله به خرج دهند و جوانان ما هم کمی از خودگذشتگی؛ مسعود رونقی عزیز و بچه های تئاتر قاین، دست مریزاد با این درس قشنگی که به ما آموختید.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سایت مرجع دانلود پایان نامه - تحقیق - پروژه Bruce روز نوشتهای من دختر زمستون فاخته پرواز سایت مد جدید مدرسه شاد استخدامی گلستان دانشجوی صنایع غذایی